RODO - klauzula informacyjna

Statut LO

Dokumenty szkolne:

Statut SP

Poradnia PP

OKE Kraków

Przydatne linki:

Kuratorium Oświaty

Towarzystwo Oświatowe im. S. Batorego

Multimedia:

Copyright © Społeczne Szkoły im. H. Ch. Andersena 

SPOŁECZNA TERAPEUTYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA 

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

IM. HANSA CH. ANDERSENA W LUBLINIE

zsst.andersen@wp.pl
ul. Przyjaźni 20 
20-314 Lublin
81 441 34 36

Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, czasem przedświątecznym. Co roku społeczność Naszych Szkół stara się wziąć udział w akcjach charytatywnych takich jak: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Szlachetna Paczka, Góra Grosza. W naszej szkole organizowane są kiermasze świąteczne, których dochód jest przeznaczany dla Hospicjum Dobrego Samarytanina.
 

Ten rok jest inny: uczymy się zdalnie, prawie nie spotykamy się w szkole tylko na lekcjach on-line, wiele akcji zostało odwołanych. Mimo to chcieliśmy pomóc osobom potrzebującym. Tym samym zgłosiliśmy się do akcji charytatywnej „List do Św. Mikołaja”. Celem akcji było przygotowanie paczek dla czterech podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świdniku.
 

W tym trudnym czasie nauki zdalnej, stacjonarnej i hybrydowej nasi uczniowie wykazali się dużą wrażliwością i samodzielnie lub z pomocą rodziców dostarczyli mnóstwo artykułów do paczek dla seniorów: słodycze, kawę, herbatę oraz drobne upominki: zestawy do rysowania, ozdoby choinkowe, skarpetki, płyty z kolędami, kosmetyki. Artykułów było tak wiele, że udało się skompletować jeszcze cztery (!) dodatkowe paczki dla podopiecznych w Świdniku i Ostrowie.
 

To wspaniale, że tak hojnie potrafimy dzielić się z innymi, wywołać radość i spowodować uśmiech na ich twarzach z otrzymanych świątecznych upominków.
 

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w akcji!

 

Podsumowanie akcji Paczka dla Seniora

14 grudnia 2020