W środę 28 maja uczniowie klasy 8a oraz uczniowie liceum wybrali się na wycieczkę edukacyjną do portu lotniczego Lublin. Wszyscy dzielnie z samego rana podążyli na Dworzec Północny, by stamtąd szynobusem przemieścić się na lotnisko. Na miejscu, w hali odlotów, powitał nas bardzo sympatyczny i dowcipny pan przewodnik, który przybliżył nam miejsca, przez które pasażerowie muszą przejść zanim znajdą się na pokładzie samolotu.
Sami uczniowie musieli zaliczyć kontrolę bezpieczeństwa, aby mogli zwiedzić te strefy, które nie są dostępne dla zwykłych pasażerów, jak np. halę, w której kontrolowane są bagaże przewożone w luku bagażowym oraz siedzibę straży pożarnej, która przy każdym locie musi być obecna na płycie lotniska. Widzieliśmy też lądujący oraz startujący samolot linii Ryanair do Londynu.
To pozwoliło nam chociaż na trochę oderwać się od codziennej szkolnej rzeczywistości i pomarzyć o przyszłych podróżach. To była wycieczka, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
81 441 34 36
ul. Przyjaźni 20
20-314 Lublin
sekretariat@szkolyandersena.lublin.pl
Copyright © Społeczne Szkoły im. H. Ch. Andersena